Czy będąc na samozatrudnieniu muszę odbyć szkolenie z zakresu bhp?

W przypadku wykonywania prac na rzecz innego pracodawcy bardzo często zgłaszają się do nas osoby będące „samozatrudnione” i odbywają szkolenie okresowe. Wynika to z dobrych praktyk w zakresie bhp obowiązujących w zakładzie pracy.
Osoby samozatrudnione mogą u nas odbyć szkolenie okresowe w formie tradycyjnego seminarium lub w formie samokształcenia kierowanego, które dopuszcza polskie prawo (z wyjątkiem osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych).
Wykaz terminów szkoleń stacjonarnych dostępny jest w kalendarzu szkoleń w naszym serwisie, lub prosimy o kontakt bezpośrednio z nami, aby umówić się na szkolenie indywidualne w naszej siedzibie lub bezpośrednio u Państwa w firmie.
Warto zapoznać się w tej sprawie również ze stanowiskiem Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy (GNP/426/4560-364/07/PE) w sprawie bhp osób samozatrudnionych. opublikowanym w dzienniku Rzeczypospolita.
Szkolenia z zakresu bhp są umocowane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.