Efekty kształcenia
Poziom wiedzy:
1. Uczestnik szkolenia wymienia podstawowe regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.
2. Uczestnik szkolenia przywołuje metody identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi występującymi w procesach pracy.
3. Uczestnik szkolenia przywołuje metody oceny ryzyka związanego z zagrożeniami czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi występującymi w procesach pracy.
4. Uczestnik szkolenia definiuje metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe.
5. Uczestnik szkolenia klasyfikuje przyczyny charakterystycznych wypadków przy pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków powstałych na skutek niewłaściwej organizacji pracy, oraz związanej z nimi profilaktyki.
6. Uczestnik szkolenia definiuje sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy.
7. Uczestnik szkolenia wymienia metody szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego).
8. Uczestnik szkolenia przywołuje sposoby kształtowania bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy.
9. Uczestnik szkolenia wymienia skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy.
10. Uczestnik szkolenia definiuje zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w razie wypadku.
Poziom umiejętności:
1. Uczestnik szkolenia potrafi wykonać pracę na zajmowanym stanowisku, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
2. Uczestnik szkolenia umie zidentyfikować, zanalizować i ocenić zagrożenia czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi występującymi w procesach pracy.
3. Uczestnik szkolenia potrafi stworzyć na swoim stanowisku pracy bezpieczne i higieniczne warunki pracy, z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe.
4. Uczestnik szkolenia potrafi określić przyczyny charakterystycznych wypadków przy pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków powstałych na skutek niewłaściwej organizacji pracy, oraz związanej z nimi profilaktyki.
5. Uczestnik szkolenia potrafi zapobiegać wypadkom przy pracy.
6. Uczestnik szkolenia umie stosować różne metody szkolenia w zakresie BHP, w tym potrafi przeprowadzić instruktaż stanowiskowy.
7. Uczestnik szkolenia potrafi kształtować bezpieczne zachowania pracowników w procesach pracy.
8. Uczestnik szkolenia umie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
Poziom kompetencji (społecznych):
1. Uczestnik szkolenia rozumie i identyfikuje się z zasadami bezpieczeństwa w miejscu pracy.
2. Uczestnik szkolenia jest kompetentny, żeby dokonać zmian na swoim stanowisku pracy, tak aby warunki pracy były bezpieczne i higieniczne.
3. Uczestnik szkolenia posiada kompetencje, by ocenić bezpieczeństwo i jego zagrożenie w miejscu pracy, związane z procesem pracy i własnymi czynnościami zawodowymi.
4. Uczestnik szkolenia poczuwa się do odpowiedzialności za kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy.
5. Uczestnik szkolenia jest świadomy, jak ważną rolę odgrywa prawidłowo przeprowadzony instruktaż stanowiskowy.
6. Uczestnik szkolenia potrafi podejmować racjonalne decyzje w sytuacjach niestandardowych, wymagających weryfikacji bezpieczeństwa warunków pracy oraz użytkowanego sprzętu.
Kursant, który ukończy szkolenie z wynikiem pozytywnym otrzyma zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012 nr 0 poz. 186 z późn. zm.).
Sprawdź w naszym
kalendarzu kiedy organizowane są w naszej siedzibie szkolenia otwarte z tego zakresu !!!
Organizujemy również szkolenia zamknięte w tej tematyce na terenie całego kraju, dostosowane do potrzeb danego pracodawcy.
Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy specjalnie dla Ciebie indywidualną ofertę!